Zručnost starověkých řemeslníků a moderní kovoobrábění v Bulharsku

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zručnost starověkých řemeslníků a moderní kovoobrábění v Bulharsku
Foto: The Panagyurishte Treasure, Autor Ramon, www.flickr.com/photos/sitomon/5641123740

Foto: The Panagyurishte Treasure, Autor Ramon, www.flickr.com/photos/sitomon/5641123740q

Thrákie zanechala bohatou kolekci úžasného umění. Precizní a jemně zpracované výrobky z kovu zdobí muzea i soukromé sbírky. Thrákie je starověká země v jihovýchodní Evropě u Černého moře. Nyní je rozdělena mezi Bulharsko, Řecko a Turecko.

Stara Zagora, šesté největší město Bulharska, leží v blízkosti řeky Bedechka v historickém regionu Thrákie na místě thrácké osady z 5. století př. n. l. Filip II. Makedonský založil toto město v roce 342 př. n. l.

Zachovalé zříceniny, které vítají turisty v historickém centru, napovídají o pozdějším začlenění města do Římské říše. V této době se město nazývalo Ulpia Augusta Traiana na počest císaře Trajána. Po staletích okupace a bojů, a následném úpadku populace, bylo město v roce 1870 pojmenováno Stara Zagora. Město se posléze stabilně rozvíjelo, až se stalo jedním z hlavních výrobních a obchodních center a je podle něj pojmenovaná celá provincie.

Právě Stara Zagora je sídlem zákazníka společnosti FERMAT, firmy Hraninvest-Hranmashcomplect AD, jednoho z předních výrobců strojů v Bulharsku. Hraninvest-HMC AD se specializuje na výrobu strojů na zpracování potravin.

Hraninvest-Hranmashcomplect AD, zákazník firmy FERMAT. Převzato z internetových stránek Hraninvest-Hranmashcomplect AD.

Hraninvest-Hranmashcomplect AD, zákazník firmy FERMAT. Převzato z internetových stránek Hraninvest-Hranmashcomplect AD.

Zdroje:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panagyurishte_gold.jpg; https://en.wikipedia.org/wiki/Stara_Zagora

Další informace ke kovoobráběcím strojům a příslušenství FERMAT, které Vám pomohou k rychlejšímu a přesnějšímu obrábění, naleznete na http://www.fermatmachinery.cz. Nejen mnoho zajímavostí, ale i možnost zkonfigurovat si vlastní stroj máte přímo online. Vaše dotazy a přání můžete směřovat na náš mail info@fermatmachinery.com či telefon +420 777 339 670.