WRF 160 HEAVY sklízí úspěch v Dánsku

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem WRF 160 HEAVY sklízí úspěch v Dánsku

Nejtěžší kalibr z naší produktové řady, desková vyvrtávačka WRF 160/200 HEAVY Z 1600, pro níž jsou charakteristické dva robustní stojany s pojezdem až 10 metrů, je letos velkým trhákem v Dánsku. V brzké době zde dojde k předání již šestého stroje FERMAT, stejně jako všechny deskové horizontky budou sloužit k obrábění dílů zařízení pro větrné parky. Pro zajímavost uvádíme pár zajímavých charakteristik:

  • Název stroje vznikl následovně: W = vodorovná vyvrtávačka, R = ram (angl. smykadlo/stroj má výsuvné smykadlo), F = Fermat, 160/200 HEAVY je typ vřeteníku a Z 1600 je délka výsuvu smykadla.
  • Pohon vřetene zajišťuje hlavní motor (Siemens) s dvoustupňovou převodovkou a řemenicí s řemenovým převodem, který je spojen s řemenicí vřetene 3 řemeny. Výhoda řemenů je ta, že v případě nabourání se řemeny přetrhnou a nepoškodí se motor.
  • Stojan je sloupového charakteru a jedná se o svařenec. Stojan je žebrován, což zajišťuje jeho lepší tuhost. Celek se sestává ze širokého stojanu, úzkého stojanu a vrchní spojovací desky. Dohromady váží takřka 50 tun.
  • Smykadlo se vysouvá po 6 hardoxových lištách kluzného vedení, poloha je měřena přímým odměřováním.
  • Stůl T80/100 má maximální nosnost 80 000/100 000 kg. Saně stolu se pohybují na loži po 4 lineárních vedeních.
  • Všechny hlavní komponenty stroje jako vřeteník, ložata, stojan, otočný stůl anebo frézovací hlavy jsou navrženy a vyrobeny firmou Fermat. Velkou výhodou strojů Fermat je jak vysoká kvalita dílů a montáže, tak i rychlý servis, jelikož firma Fermat má i rozsáhlé skladové prostory s náhradními díly.

*Pozn. ke schématu níže:

A – vřeteník, B – stojan, C – saně , D – deskové pole, E – deska otočného stolu, F – podélné lože (V), G– příčné lože (X),  H – lože naklápěcího stolu, I – chlazení nástrojů, J – robotická výměna nástrojů, K– pick up (zásobník frézovacích hlav a lícních desek), L – dopravník třísek, M – kabina operátora

wrf_160-fermat_schema