Roboti při práci, automatizace v moderní výrobě

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Roboti při práci, automatizace v moderní výrobě

Tak jako v jiných oborech i v moderním obrábění je současným trendem při řízení výroby využití počítačových technologií. S rostoucím zájmem o modernizaci strojního vybavení se společnost FERMAT jako první středoevropský výrobce horizontálních vyvrtávaček rozhodla pro použití robotů jako opčního příslušenství k nabízeným strojům. Robot tak může plně nahradit klasický výměník nástrojů a zákazníkovi poskytnout rychlejší a efektivní výměnu nástrojů při obrábění. Robotická výměna poskytuje tu výhodu, že se nástroje mohou přímo vyměnit ve více pozicích, např. automatické frézovací hlavy, zpevňovací příruby apod. Další přednost představují nízké požadavky na údržbu a možnost vyšší váhy nástrojů, obecně robot udrží minimálně třikrát těžší nástroj než klasický výměník nástrojů.

Využití 6-ti osých robotů se rovnocenně uplatňuje v obou produktových řadách, tedy jak u stolových vyvrtávaček viz http://www.fermatmachinery.com/wrft130-cz, tak u robustnějších deskových vyvrtávaček určených převážně pro těžké obrábění viz http://www.fermatmachinery.com/wrf130-cz.

Pro bližší informace k opční robotické výměně nástrojů nebo k jakémukoli dalšímu příslušenství, prosím, kontaktujte obchodní oddělení FERMAT (e-mail: info@fermatmachinery.com, nebo tel. +420 777 339 670).

 

Zajímavé a zábavné video, ve kterém PLC programátor Fermatu na vlastní kůži zažije, jaké je to být v sevření robota KUKA, můžete zhlédnout zde

https://www.youtube.com/watch?v=m0pWxHODbqg