BONUSOVÝ ČLÁNEK – Automatické systémy výměny palet

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BONUSOVÝ ČLÁNEK – Automatické systémy výměny palet

Automatická výměna palet urychluje výrobní proces. Použití palet redukuje neproduktivní časy obrábění. Na jedné paletě se může obrábět, zatímco na druhé probíhá upínání dalšího obrobku. Automatický paletizační systém může pracovat se dvěma a více paletami. Paletizační systémy nabízí FERMAT v různých provedeních, aby řešení odpovídalo individuálním požadavkům zákazníkovy výroby.

Plně automatická paletizace do 15 tun

Standardizovaný paletizační systém nabízí díky své robustní konstrukci spolehlivé řešení optimalizace produkčních časů. Paletizace sestává ze tří ložat se dvěma či více paletami. Výměna palety na saně stolu je plně automatizovaná. Nosnost jedné palety je 15 t. Její velikost variuje od 1600 x 1800 do 2 000 x 2 400 mm. Pracovní prostor je oddělen stěnou. Krytování pracovního prostoru a velké roletové dveře zajišťují jak bezpečnost, tak čistotu na pracovišti.

Plně automatický systém výměny palet do 15 t. Velikost palety variuje od 1 600 x 1 800 do 2 000 x 2 400 mm.

Plně automatický systém výměny palet do 15 t. Velikost palety variuje od 1 600 x 1 800 do 2 000 x 2 400 mm.

Výhody paletizace i při nedostatku místa?

Mnoho zákazníků bojuje s místem v obrobně, ale zároveň by chtěli těžit z výhod paletizačního systému. Na tomto místě se nabízí alternativní řešení zkracování neproduktivních časů obrábění. A to paletami se systémem upínání s nulovým bodem. Bez dalších požadavků na místo a stavbu základu můžete upínat během obrábění jiného obrobku. Výměna palet probíhá díky vazacím bodům a zvedacímu zařízení. Upínání je zajištěno přívodem vzduchu do daného funkčního ventilu. Tím je možné paletu připnout, nebo odepnout k desce stolu.

Zero Point System

Paletizace se systémem upínání s nulovým bodem

Zero Point System

Paleta se systémem upínání s nulovým bodem
A – Paleta
B – Deska stolu
C – Límec s přívodem vzduchu
D – Krytovaní motorů

Rotační paletizace – řešení pro menší obrobky do 5 tun

Pro menší obrobky nabízí společnost FERMAT speciální řešení – rotační paletizaci. Na rozdíl od paletizace s maximálním zatížením 15 t jsou u rotační paletizace obě palety umístěny pouze na jednom ložeti. Lože paletizace je otočné a zajišťuje kompaktní řešení, které nabízí zvýšení produktivity obrábění hlavně pro frézky nebo menší horizontky (např. FGU, WFC). Od pracovního prostoru je oddělen prostor pro upínání automatickými dveřmi pro větší bezpečnost obsluhy.

Rotační paletizace

Rotační paletizace

Další informace ke kovoobráběcím strojům a příslušenství FERMAT, které Vám pomohou k rychlejšímu a přesnějšímu obrábění, naleznete na http://www.fermatmachinery.cz. Nejen mnoho zajímavostí, ale i možnost zkonfigurovat si vlastní stroj máte přímo online. Vaše dotazy a přání můžete směřovat na náš mail info@fermatmachinery.com či telefon +420 777 339 670.